Luhačovický běh Kerteamu

Posláno v: | »

Pátý ročník Luhačovického běhu Kerteamu se koná v sobotu 1. listopadu. Uvádím deset důvodů, proč byste neměli první listopadový víkend strávit doma v Praze za pecí a raději vyrazit do Luhačovic:
1) Chrti - týden před Velkou Kunratickou se jedná o skvělou příležitost zkusit si vyběhnout nějaký krátký, ale nepříjemný kopec. Nenechte traťový rekord příliš zestárnout!
2) Nechrti - ten kopec není zas tak hrozný a kromě něj už je na trati víceméně jen táhlý seběh a nějaké ty rovinky, kde si tělo může odpočinout a zrak pokochat okolím. V cíli občerstvení pro každého!
3) Nevidomí - letošním startérem je Luhačovjan Patrik Hetmer, jenž se coby zrakově postižený zúčastnil paralympiády v Soči v jízdě na lyžích. Nebojte, bude mířit do vzduchu!
4) Rodiče - pod záštitou startéra bude zejména pro mladší účastníky připravena překážková dráha, na níž si budou moci zájemci vyzkoušet pohybové aktivity při zrakovém omezení. Uvidíte, co znamená nevidět!
5) Estéti - podzimní Luhačovice už nejsou tak obsypány návštěvníky, takže si lze pohodlněji vychutnat prohlídku lázní a zamluvit masáže či koupele. Pramenů máme víc než Karlovy Vary!
6) Žíznivci - ochutnávka pramenů může být zpestřena ochutnávkou i dalších tekutých darů našeho kraje, zejména ve spojení s oslavou mých třicátin, které dovrším v předvečer běhu. Nenechte mě zestárnout samotného!
Důvod 7) je shodný s důvodem 2), důvod 8) je shodný s důvodem 4), důvod 9) je shodný s důvodem 6) a důvod 10) je opět shodný s důvodem 2). Důvody se vždycky najdou!
 
Zájemci nechť se hlásí na tréninku, na emailu (d.slovak@seznam.cz) nebo na telefonu 774 314 680 (doporučuju esemesky, dovolat se mi je sám o sobě důvod ke gratulaci). Ubytování budu zajišťovat podle počtu přihlášených v některém z penzionů z minulých let. Na dopravě se domluvíme společně, jezdí k nám i přímé vlaky:-).
Těším se naviděnou
Dalibor Slovák

PřílohaVelikost
Propozice LbK2014.doc30 KB
Jak vypadá šťastný běžec.jpg99.91 KB
LbK 2014.xls36.5 KB
Doprovodný program.JPG112.95 KB
Vložil/a Dalibor, Pá, 10.10.2014 - 09:19
Dalibor Says:
Pá, 07.11.2014 - 11:29

Hodnocení závodu

Pátý ročník závodu v Luhačovicích se povedl. Podařilo se přilákat děti ze dvou dětských domovů, které si akci užily a snad dorazí i příští rok. Vydařil se taky doprovodný program, se kterým byly do poslední chvíle velké starosti, ale kromě trochy zábavy se povedlo i vybrat nějaké peníze pro Světlušku. Samotný závod zažil výrazný účastnický rekord, z dosavadních 50 osob na letošních 88 účastníků. Potěšila mě hojná účast zlínských atletů, nejen vytrvalců, ale i skokanů. Zejména díky nim jsme prvně obsadili i kategorie do 18 let a juniorek bylo nevídaných sedm:-).
Do hlavního závodu vyrazilo 47 běžců, nikomu se nechtělo běžet moc rychle, takže se přední skupina držela dlouho pohromadě. Já jsem byl v ní, sledoval čelo závodu a formuloval si v hlavě reportáž:-). Nakonec místní orienťák Zdeněk Slezák bez problémů utekl zlínskému atletu Martinu Hečkovi a výsledným časem zaostal jen o sekundu za loňským časem Peti Pechka. Trať byla přitom více než jindy podmáčená a na několika místech rozježděná od strojů. Jak jsem se v seběhu snažil udržet na dohled vedoucí závodníky, tak jsem postupně předběhl všechny ostatní a doběhl třetí, takže jsem si způsobil problémy při vyhlašování.
V ženách výrazně vyhrála cyklistka a triatlonistka z Valašska Lucie Javorová, druhou ženou byla domácí veteránka Dagmar Hubáčková. Jinak se žen moc na startu neukázalo, 5 v hlavní a 3 ve veteránské kategorii. Mužů veteránů bylo celkem 17 a o vítězství svedli pěkný souboj. Na žádost těch starších, zejména Mirka Fliegla:-), zřejmě pro příští rok přidáme jednu veteránskou kategorii. Mimochodem, Mirek běžel výborně a v souboji Kerteamáků jasně zdolal Štěňáka, který se oproti loňsku zlepšil skoro o minutu.
V pořadatelském týmu nás letos bylo míň než obvykle a nejvíc scházel časoměřič, takže se nám ve zmatku podařilo vymazat časy dvou nejkratších tratí. Jinak jsme to však zvládli dobře a moc děkuju za pomoc, za sponzorské dary i za účast. V sobotu večer jsme doplnili energii na husích hodech, v několika restauracích výrazně ztenčili zásoby luhačovky a v neděli v rámci odpočinkového rovinatého klusu vyběhli na nejvyšší vrchol v okolí. Naše domácí fotky jsou krapet rozmazané, ale naštěstí se tam vyskytnul fotograf, jehož výtvory můžete shlédnout na http://www.luhacovicko.info/2014/11/5-rocnik-luhacovickeho-behu-kerteamu-zna-sve-viteze/. Moc se povedla zejména fotka z doprovodného programu:-).
Do přílohy přikládám výsledky, reportáž si můžete přečíst na http://www.luhacovice.cz/26924n-luhacovicky-beh-kerteamu.

Sdílet....

share